Skip to main content

WORDPRESS V BEZPEČÍ

WordPress je v nebezpečenstve, pokiaľ sa o neho nestaráte.

WordPress je skvelý správcovský systém. Je však založený na otvorenej platforme. To má veľké výhody v množstve dostupných pluginov, vylepšení, funkcionalít od komunít zoširoka zďaleka. Množstvo z jeho častí môžete upravovať, rozširovať, vylepšovať a posúvať ďalej. Tu je zároveň tá veľká nevýhoda. Tak ako to zvládne Váš webadmin, tak to zvládnu aj boti a hackeri. Samotné jadro ako aj pluginy je preto potrebné pravidlene aktualizovať. Pri tejto aktualizáci je však treba dávať pozor na to ako ovplyvní funkčnosť stránky, ostatných pluginov, atď… Tak isto je dôležité využívať pluginy z overených zdrojov a od komunít, ktoré sú aktívne. Samotnú kontrolu a aktualizáciu je potrebné riešiť pravidelne. Len tak zaistíte aby bol web aktuálny, v bezpečí, bez prelomení útočnými botmi… Doporučuje sa web pravidelne aktualizovať aspoň raz do mesiaca. Neaktualizovaný WordPress, v závislosti aj od mnohých ďalšich okolností (nastavení a zabezpečni servra, aktuálnosťou súčastí WordPressu), je ľahkým terčom napadnutia.

drvivá väčšina útokov je na neaktualizované weby

nehazardujte s webom bez antivirového riešenia a firewallu

nie len web, ale aj server musí byť v bezpečí

Vyveďte web z nebezpečenstva a postarajte sa o neho.

chcem WordPress v bezpečí
tu nechcete aby svietilo vaše URL
tu nechcete aby svietilo vaše URL

Keď Vás pri návšteve stránky privíta takéto okno, je častokrát už neskoro a je potrebné hľadať čo všetko a ako bolo napadnuté a následne odvíriť web.
Sanácia webu môže byť časovo a finančne náročná.

Prečo práve WordPress

Podľa mnohých štatistík je WordPress najobľúbenejšou CMS platformou na vytvorenie webu. Pôvodne bol vytvorený na blogovanie, ale veľmi rýchlo sa z neho stalo plnohodnotné CMSko. Má s náskokom najvyšší podiel na trhu. Je jednoduchý na používanie, je výkonný, vysoko uspôsobiteľný s tisíckami doplnkov a tém a má silnú a živú komunitu. Za ním s veľkým odstupom nasledujú platformy ako Joomla, Drupal, Magneto, Typo3, … Tento náskok ho však robí aj najviac zraniteľným. V roku 2019 bol najviac infikovaný WordPress 94%, Joomla 2.5%, Drupal 1.28% a Magneto 0.9%

ČO ROBIA ÚTOČNÍCI NAJČASTEJŠIE OHROZENEJ STRÁNKE?

zneškodnia web / úplne do off-line statusu

rozposielajú z webu spamy

spamujú SEO

zneužijú web na zákerné presmerovania na iné weby (najčastejšie s tematikou pre dospelých)

zneužijú ho ako phishingovú stránku

distribuujú skrz web Malware

zdroj: WordFence

Čo s tým urobíme my?

UDRŽIAVAME CELÝ SYSTÉM
AKTUALIZOVANÝ A BEZPEČNÝ
(CMS jadro, doplnky, prípadne odstraňujeme poruchy v jeho prevádzke)

RIEŠIME STABILITU
WEBU
(monitorujeme chod systému, navrhujeme riešenia a zmeny na základe diagnostiky k lepšej funkčnosti, prípadne ak nie sú pluginy naďalej vyvýjané riešime alternatívu)

CHRÁNIME PRED
VÍRUSMI A ÚTOKMI
(pravidelne vykonávame antivírové kontroly, udržiavame rezidentný firewall a odvraciame hrozby hackerských útokov na web)

chcem WordPress v bezpečí

chcete poradiť? zavolajte nám na +420 776 227 726
alebo nám napíšte na info@websitting.sk,
prípadne vyplňte náš kontaktný formulár